Get Adobe Flash player

Коронавіруси (Coronaviridae) — велика родина респіраторних одноланцюгових РНК-вірусів, що включає на січень 2020 року 39 видів вірусів,  об'єднаних у 2 підродини Letovirinae та Orthocoronavirinae (до яких належить і 2019-nCoV / SARS-CoV-2, який спричинив згідно з міжнародною медичною термінологією спалах коронавірусної хвороби - COVID-19, що почався в грудні 2019).

Віруси цієї родини уражають людину, котів, птахів, собак, велику рогату худобу, свиней, кажанів, деяких диких хижих ссавців тощо. Вірусний геном завдовжки 26–32 kbp.

Коронавіруси спричиняють захворювання різного ступеня тяжкості, від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. 

Вперше вірус цієї родини був виділений у 1965 році у пацієнта з гострим ринітом.

1. Хто може заразитися цим вірусом?

Люди, які живуть або подорожують в районах, де циркулює вірус COVID-19, можуть піддаватися ризику зараження. Медичні працівники, які доглядають за хворими COVID-19, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.

2. Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

3. Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

4. Чи можна заразитися вірусом COVID-19 від людини, у якої немає

симптомів?

Люди, інфіковані COVID-19, можуть бути переносниками хвороби до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, сааме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом поширення вірусу.

5. Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?

На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу.

Вберегтися від вірусу можна, дотримуючись звичайних заходів обережності та правил гігієни:

 мийте руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому повинен бути не менше 60-80%;

 не торкатися очей, носа, рота брудними руками;

 не контактуйте з особами, у яких наявні симптоми застуди чи інших захворювань верхніх дихальних шляхів, триматись від них на відстані 1,5-2 метра;

 на певний час відмовитись від рукостискань і вітальних поцілунків;

 не подорожуйте до епіцентрів захворювання;

 у разі появи перших симптомів ГРВІ, високої температури – невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря в телефонному режимі або викличте екстрену медичну допомогу;

 повідомте попередню історію подорожей, якщо такі були;

 закривайте ніс та рот при чханні серветкою, яку потім варто обов'язково

викинути;

 уникайте контактів з хворими тваринами;

 не вживайте сиру або без належної термічної обробки їжу тваринного

походження;

 стежте за рекомендаціями ВООЗ та інформуйте дітей про правила гігієни. І найголовніше – зберігайте спокій. Обов’язково дотримуйтеся рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях!

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ)

ГРІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу — повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Детальніше...

 
 Від початку нового року в Україні на кір захворіли більш як 5 тисяч осіб, серед яких багато дітей. Про таке повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

"За оперативними даними, за другий тиждень 2019 року на кір захворіли 2 767 осіб – 1 087 дорослих і 1 680 дітей. З 28 грудня 2018 по 11 січня 2019 на кір в Україні захворіли вже 5 059 осіб – 2 042 дорослих та 3 017 дітей", – йдеться у повідомленні.

Також, за даними МОЗ, на другому тижні нового року від ускладнень кору помер житель Рівненщини. Чоловіку було 49 років, однак він не мав жодного щеплення проти кору.

"Це вже другий смертельний випадок від кору цього року. У 2018 році від ускладнень кору померли 16 осіб", – констатують у відомстві.

Детальніше...

Організація харчування-трьохразове:

  • вартість – до 3-х років – до 31.00 грн.
  • з 3-х до 7-и років –          до 46.35 грн.

 Встановлено оплату за харчування дітей дошкільного віку (батьківську плату) згідно рішення Вараської міської ради від 01.02.2018р №1 Про організацію харчування учнів та вихованців закладів загальної середньої та дошкільної освіти міста Вараш на 2018рік” п. 5 ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» у розмірі  50 відсотків  від  вартості  харчування на одну дитину в день:

 діти до трьох років               –  до 18.60 грн.

 діти з трьох до семи років   – до 27,81 грн.

Детальніше...

Різкий стрибок захворювань на кір в Україні породив хвилю різноманітних думок, серед яких є як обгрунтовані, так і відверті безпідставні чутки. Заборона на відвідування дитячих закладів тими, хто не пройшов вакцинації, викликав негативну хвилю серед батьків, які відмовилися від вакцинації своїх дітей. Було висловлено думку про те, що таким забороною порушується конституційне право на освіту.

У цій публікації ми розглянемо питання законності недопуску дітей, які не пройшли вакцинацію, в школи і дитячі сади.

Детальніше...

Архів публікацій

<< < червня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30