-
17 ідей для “дихальних ігор”
Коли ми пропонуємо дітям дихальні практики для вгамування тривоги, вони не завжди одразу можуть зрозуміти, як це. Тут ідеї, про які ми можемо дитині нагадувати: “а пам’ятаєш, як ми грали”. 1. “Бульбашки”. Наливаємо півсклянки води. Дуємо в соломинку, можна змагатися – у кого великі бульбашки. 2. “Повітряний поцілунок” – покласти на долоню папірець з намальованим серцем (можна намалювати на зім’ятій паперовій кульці) – здути з долоні, щоб партнер зміг упіймати. 3. “Роздуваймо фарбу” – малюємо голову людини, крапаємо фарбу, Дуємо на краплі, щоб фарба розтікалася, робимо кумедні візерунки або зачіски. 4. Дуй-бол – переміщуємо диханням по столу “полю” м’яч – зім’ятий фантик або папірець, влучаємо ворота. 5. Човник. Робимо з…
-
Підтримка дошкільнят в умовах війни
ШАНОВНІ БАТЬКИ! Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті Безкоштовні розмальовки на тему “Правила гігієни” Мультфільм “Небезпечні знахідки” Конкурс дитячих малюнків “Війна очима дітей”
-
Зупинімо кібербулінг!
Плакат розповідає, що таке кібербулінг, коли жарти можуть перерости в кібербулінг та як отримати допомогу, якщо дитина потерпає від кібербулінгу.
-
-
40 ігор у темряві. Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації
Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та травматизації. Для того, щоб підтримати дитину, щоб не допустити загострення її стану – ми можемо запропонувати ігри. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу. Важливо пам’ятати: коли один канал сприйняття депривований, в стані перезбудження чи неактивний, інші в більшому навантаженні та чутливості; якщо ми переживаємо складний досвід і при цьому дієві, відчуваємо близькість – у нас залишається відчуття сили. Ідеї ігор у темряві для дітей різного віку Аудіальні ігри та ігри зі словами: Співати хором; Грати на музичних інструментах; Грати на уявних музичних інструментах. Видавати звуки, наче стукаємо в литаври, б’ємо…
-
Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків
Що таке ПТСР Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР). ПТСР – це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини. Частота ПТСР саме у момент надзвичайної ситуації низька. Зазвичай ПТСР починає проявлятися приблизно через шість місяців після травмуючої події. Проте, якщо стресор має потужну тривалу у часі дію (наприклад, перебування в окупації, постійні ситуації обстрілів та повітряних тривог тощо), вірогідність швидкого розвитку ПТСР підвищується. У кого найчастіше проявляється ПТСР Чому одні люди, потрапивши в ситуацію, пов’язану з наднегативним впливом потужного…
-
14 ігор для дітей у черзі, сховищі та в дорозі
Коли під рукою нема олівців, Lego та планшету. А є лише мама, яка хоче відволіктися від новин і думок, і дитина 3-6 років, яка нудьгує без своїх іграшок та друзів. І зчитує мамин стан. Тоді можемо грати у таке: 1. Що спільного? Наше завдання – по черзі називати, що спільного у двох предметах. Наприклад: «Що спільного у огірка і динозавра?» – «Вони можуть бути зеленими». «Що спільного у бджоли і літака?» – «Вони обоє можуть літати». 2. Складайка. Наше завдання – по черзі називати, з чого складається будь-який предмет або явище. Наприклад: «З чого складається стільчик?» – «З сидіння, спинки та чотирьох ніжок». 3. Четвертий зайвий. Наше завдання – назвати…
-
КРИЗОВА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ. ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ТРАВМАТИЧНІ ПОДІЇ (ВІЙНУ ЧИ СМЕРТЬ)?
В екстраординарній ситуації нам необхідні ординарні речі. Чуттєві батьки чи опікуни, які оточують дитину турботою. Доступ до ресурсів (школа, ігри, їжа…) Підтримка стосунків з одноліткамиЩо допомогає дитині? Щоденна рутина. Важливо, щоб дитина мала певні острівці визначеності (зранку чистимо зуби, робимо зарядку…) Відволікання уваги (іграми) та можливість бути активними (намалювати, зліпити щось) Опіка батьків, просто проведення часу разом Структура та обмеження (наприклад, коли діти занадто агресивні) Інформація. Пояснити дитині як діяти в якій ситуації. Якщо є інформація, дитина знає, що відбувається, і має контроль. Найважливіше — відповіді на запитанняЯк говорити з дитиною про травмуючі події (війну, смерть близьких)? Дати собі можливість слідувати запитанням, які задає дитина. Скажіть дитині, що вона може…
-
Які слова потрібно говорити дитині під час війни
1. «Поки я з тобою – ти в безпеці» 2. «Я захищу тебе» 3. «Я піклуюсь про тебе і про себе» 4. «Наша армія та люди, які нас захищають дуже сильні, ми можемо на них покластися» 5. «Коли тобі страшно, обов‘язково говори мені про це» 6. «Коли ти будеш чути гучні звуки сирени – це означає, що нас захищають і нам потрібно заховатися, щоб було безпечніше» 7. «Ми з усім впораємось» Крім слів, транслюй своїй дитині підтримку через обійми та поцілунки. Слухайте її та виражайте розуміння коли їй страшно або коли вона панікує/плаче.
-
Корисні ресурси, що допоможуть батькам відволікти діток під час перебування в укритті, у вільну, але тривожну годину
Видавництво Ранок БЕЗКОШТОВНО надає дитячі книги в електронному форматі! Просто заходьте на сайт БараБука https://bit.ly/35pwNKw та завантажуйте, щоб мати змогу читати з дітками навіть без доступу до Інтернету! У Telegram-каналі Павлуша і Ява можна завантажити аудіоказки, які також будуть доступні без Інтернету: https://t.me/pavlushaiyava Ще один Telegram-канал з аудіоказаками українською: https://t.me/kazky_ukr Усі аудіоказки можна завантажити і слухати без зв’язку. Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку: https://bit.ly/3CcZG92 Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із вчителями. Розклад зустрічей оновлюється щодня https://bit.ly/3sDR87P MEGOGO відкрили безкоштовний доступ до мультиків, фільмів та аудіоказок https://bit.ly/35KLwjg