• Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    Зупинімо кібербулінг!

    Плакат розповідає, що таке кібербулінг, коли жарти можуть перерости в кібербулінг та як отримати допомогу, якщо дитина потерпає від кібербулінгу. 

    Коментарі Вимкнено до Зупинімо кібербулінг!
  • Психологічна служба

    Проект психологічної підтримки “ПОРУЧ”

    Як ви? Тримаєтесь? Сподіваємось, що так. Але якщо не дуже — згадайте, що ми поруч. Буквально: https://poruch.me/ За цим посиланням ви можете отримати індивідуальну психологічну підтримку. Можете також приєднатися до групи психологічної підтримки і триматися разом. З іншими батьками, підлітками чи вчителями — з тими, хто може зрозуміти ваш досвід. Наші фахові психологи допомагають онлайн і офлайн безкоштовно. Проект ПОРУЧ працює для того, аби ви мали підтримку навіть у скрутному становищі. Особливо у скрутному становищі. Ви не самі. Ми поруч. Звертайтесь!

    Коментарі Вимкнено до Проект психологічної підтримки “ПОРУЧ”
  • Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    40 ігор у темряві. Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації

    Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та травматизації.  Для того, щоб підтримати дитину, щоб не допустити загострення її стану – ми можемо запропонувати ігри. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу.     Важливо пам’ятати: коли один канал сприйняття депривований, в стані перезбудження чи неактивний, інші в більшому навантаженні та чутливості; якщо ми переживаємо складний досвід і при цьому дієві, відчуваємо близькість – у нас залишається відчуття сили. Ідеї ігор у темряві для дітей різного віку Аудіальні ігри та ігри зі словами: Співати хором; Грати на музичних інструментах; Грати на уявних музичних інструментах. Видавати звуки, наче стукаємо в литаври, б’ємо…

    Коментарі Вимкнено до 40 ігор у темряві. Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації
  • Психологічна служба

    Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших викликів війни

    Кілька діб Україна перебуває під посиленими ракетними атаками. Це змушує нас вкотре нервувати і тривожитися. Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших воєнних викликів? Читайте поради психологині Наталії Зарецької. 1. Будьте готові вчасно та адекватно, без паніки реагувати на загрозу Пам’ятайте, що війна триває, тож обстріли не тільки теоретично можливі — вони напевно триватимуть, поки росія не втратить спроможність бити по нас своєю зброєю. Регулярність та потужність атак може бути різною, але дуже важливо, щоби кожен був морально готовим вчасно та адекватно, без паніки реагувати на будь-яку загрозу. 2. Дотримуйтеся правил безпеки Правила безпеки — як і військові статути — написані кров’ю, їх справді важливо дотримуватися. Тому,…

    Коментарі Вимкнено до Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших викликів війни
  • Психологічна служба

    Всесвітній день психічного здоров’я

    Психологічний стан українців уже восьмий місяць перебуває в нестабільному стані: шок, ейфорія, агресія, апатія та примирення постійно створюють так звані «емоційні коливання». Але є ефективні методи стабілізації стресу та тривоги (на додачу до здорового сну, збалансованого харчування, щоденної фізичної активності, спілкування та позитивних емоцій): Дотримуйтеся інформаційної гігієни: довіряйте офіційним джерелам інформації та читайте новини не більше одного разу на годину. Турбуйтеся про інших. Долучіться до волонтерської діяльності: плетіть сітки для маскування, поділіться продуктами довготривалого зберігання, принесіть з дому ті речі, які можуть знадобитися людям, що евакуювалися з регіонів активних бойових дій. Поділіться їжею з одинокими людьми, які живуть неподалік. Будьте фізично активними. Робіть звичні справи: готуйте, прибирайте в будинку, складайте…

    Коментарі Вимкнено до Всесвітній день психічного здоров’я
  • Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків

    Що таке ПТСР  Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР). ПТСР – це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини. Частота ПТСР саме у момент надзвичайної ситуації низька. Зазвичай ПТСР починає проявлятися приблизно через шість місяців після травмуючої події. Проте, якщо стресор має потужну тривалу у часі дію (наприклад, перебування в окупації, постійні ситуації обстрілів та повітряних тривог тощо), вірогідність швидкого розвитку ПТСР підвищується. У кого найчастіше проявляється ПТСР Чому одні люди, потрапивши в ситуацію, пов’язану з наднегативним впливом потужного…

    Коментарі Вимкнено до Що треба знати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): інформація для батьків
  • Психологічна служба

    Контакти щодо психологічної підтримки

    Цілодобова лінія психологічної підтримки  «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні. Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid. – 0 800 213 103. Консультування з правових питань. Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82. Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160. Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)-721-04-63 (066)-219-09-73. Сильне емоційне потрясіння, стрес, відчуття небезпеки можуть викликати у вашої дитини психологічну травму. Читайте нижче, як визначити, що у вашої дитини психологічна травма,…

    Коментарі Вимкнено до Контакти щодо психологічної підтримки
  • Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    14 ігор для дітей у черзі, сховищі та в дорозі

    Коли під рукою нема олівців, Lego та планшету. А є лише мама, яка хоче відволіктися від новин і думок, і дитина 3-6 років, яка нудьгує без своїх іграшок та друзів. І зчитує мамин стан. Тоді можемо грати у таке: 1. Що спільного? Наше завдання – по черзі називати, що спільного у двох предметах. Наприклад: «Що спільного у огірка і динозавра?» – «Вони можуть бути зеленими». «Що спільного у бджоли і літака?» – «Вони обоє можуть літати». 2. Складайка. Наше завдання – по черзі називати, з чого складається будь-який предмет або явище. Наприклад: «З чого складається стільчик?» – «З сидіння, спинки та чотирьох ніжок». 3. Четвертий зайвий. Наше завдання – назвати…

    Коментарі Вимкнено до 14 ігор для дітей у черзі, сховищі та в дорозі
  • Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    КРИЗОВА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ. ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ТРАВМАТИЧНІ ПОДІЇ (ВІЙНУ ЧИ СМЕРТЬ)?

    В екстраординарній ситуації нам необхідні ординарні речі. Чуттєві батьки чи опікуни, які оточують дитину турботою. Доступ до ресурсів (школа, ігри, їжа…) Підтримка стосунків з одноліткамиЩо допомогає дитині? Щоденна рутина. Важливо, щоб дитина мала певні острівці визначеності (зранку чистимо зуби, робимо зарядку…) Відволікання уваги (іграми) та можливість бути активними (намалювати, зліпити щось) Опіка батьків, просто проведення часу разом Структура та обмеження (наприклад, коли діти занадто агресивні) Інформація. Пояснити дитині як діяти в якій ситуації. Якщо є інформація, дитина знає, що відбувається, і має контроль. Найважливіше — відповіді на запитанняЯк говорити з дитиною про травмуючі події (війну, смерть близьких)? Дати собі можливість слідувати запитанням, які задає дитина. Скажіть дитині, що вона може…

    Коментарі Вимкнено до КРИЗОВА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ. ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ТРАВМАТИЧНІ ПОДІЇ (ВІЙНУ ЧИ СМЕРТЬ)?
  • Психологічна служба,  Сторінка для батьків

    Які слова потрібно говорити дитині під час війни

    1. «Поки я з тобою – ти в безпеці» 2. «Я захищу тебе» 3. «Я піклуюсь про тебе і про себе» 4. «Наша армія та люди, які нас захищають дуже сильні, ми можемо на них покластися» 5. «Коли тобі страшно, обов‘язково говори мені про це» 6. «Коли ти будеш чути гучні звуки сирени – це означає, що нас захищають і нам потрібно заховатися, щоб було безпечніше» 7. «Ми з усім впораємось» Крім слів, транслюй своїй дитині підтримку через обійми та поцілунки. Слухайте її та виражайте розуміння коли їй страшно або коли вона панікує/плаче.

    Коментарі Вимкнено до Які слова потрібно говорити дитині під час війни