• Медичне обслуговування

    Вакцинація

    У воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб. Особливо вразливі до них діти і дорослі, які мають прогалини у графіку щеплень або не імунізовані взагалі.  За підсумками 2021 року рівень охоплення щепленнями в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Водночас вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я.  Щороку щеплення рятують 2–3 мільйони дитячих життів у всьому світі. Нещеплені ж діти ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань. Тож важливо дотримуватися національного Календаря профілактичних щеплень. Особливо під час війни, адже медична система зараз долає нові виклики, і важливо не перевантажувати її додатково.  Тому радимо подбати про себе і своїх дітей та захиститися від…

    Коментарі Вимкнено до Вакцинація
  • Медичне обслуговування

    Що робити, якщо ви почули сигнал повітряної тривоги?

    Здавалося б, за ці вісім місяців повномасштабної війни українці вже добре знають алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги. Втім, правила, які рятують життя, ніколи не зайве нагадати.  Отже, якщо ви почули сигнал повітряної тривоги: УВІМКНІТЬ РАДІО ЧИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ, щоб прослухати термінове повідомлення про можливу надзвичайну ситуацію. Зазвичай інформація передається протягом п’яти хвилин після звукового сигналу (сирен). ПРОСЛУХАЙТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО НАСЕЛЕННЯ. ВИКОНАЙТЕ РЕКОМЕНДАЦІЇ, озвучені під час звернення. НАМАГАЙТЕСЯ СПОВІСТИТИ ОТОЧЕННЯ (рідних, сусідів) та допомогти їм за необхідності. Після звукових сигналів НЕГАЙНО ПРЯМУЙТЕ ДО УКРИТТЯ та чекайте на відбій. Що робити, якщо ви не встигли добігти до укриття під час обстрілу? Негайно перейдіть у приміщення без вікон або скористайтеся правилом двох…

    Коментарі Вимкнено до Що робити, якщо ви почули сигнал повітряної тривоги?
  • Медичне обслуговування

    Небезпечна інфекція, проти якої немає ліків

    Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби. Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація. Який рівень вакцинації від поліо зараз? В Україні, де достатнім захистом від поліомієліту за допомогою щеплень забезпечено за 8 місяців 2021 року 53% дітей (дані з охоплення трьома дозами вакцини від поліо дітей віком…

    Коментарі Вимкнено до Небезпечна інфекція, проти якої немає ліків
  • Медичне обслуговування

    Що робити у разі хімічної атаки

    При отримані сигналу «ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ» перш за все необхідно  щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи; заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем; увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок; попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію; вимкнути побутові прилади та газ. У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або, краще, 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком). Обережно і без паніки вийдіть із приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся ніяких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого! У…

    Коментарі Вимкнено до Що робити у разі хімічної атаки
  • Медичне обслуговування

    ЩО РОБИТИ У РАЗІ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ?

    В умовах війни важливо розуміти алгоритм дій у разі різних надзвичайних ситуацій. Одна з таких — радіаційна аварія. Власне, підвищений радіаційний фон у зоні ЧАЕС пов’язують з великою кількістю переміщення російської військової техніки та підняттям радіоактивного пилу. Радіаційна аварія — це порушення правил безпечної експлуатації ядерно-енергетичної установки, обладнання або пристрою, при якому відбувся вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі їх безпечної експлуатації, що призводить до опромінення населення та забруднення навколишнього середовища. Основними вражаючими факторами таких аварій є радіаційний вплив та радіоактивне забруднення. Аварії можуть супроводжуватися вибухами та пожежами.  Через радіаційний вплив у людини можуть бути порушені життєві функції різних органів (органи кровотворення, нервової системи, шлунково-кишкового тракту тощо) та…

    Коментарі Вимкнено до ЩО РОБИТИ У РАЗІ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ?
  • Медичне обслуговування,  Новини

    Як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання

    Після тривалого періоду дистанційного навчання і літніх канікул розпочався новий навчальний рік. Та пандемія COVID-19 все ще триває. Як освітянам із дитячих садочків, шкіл і закладів вищої освіти організувати безпечні умови для себе і своїх вихованців, учнів та студентів? Читайте рекомендації Міністерства охорони здоров’я України. Дошкільні навчальні заклади Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти визначені постановою головного державного санітарного лікаря України № 8 від 25 серпня 2021 року. До таких заходів належить: Дотримання гігієни рук. Використання антисептиків – лише у випадку, коли немає доступу до проточної води з милом. Вимірювання температури дітям безконтактним термометром при вході у заклад. Ранкове приймання дитини та передачу її після закінчення дня вихователем на території закладу,…

    Коментарі Вимкнено до Як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання
  • Медичне обслуговування

    «Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19?

    «Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19?» — часто запитують і батьки, і медичні працівники. Можна і дуже важливо! Чи довго триватиме ситуація з COVID-19, наразі невідомо, а призупинення вакцинації та низький рівень охоплення щепленнями загрожують спалахами інфекційних хвороб.  Тож дітей украй необхідно захистити від інфекцій, проти яких проводять вакцинацію. Окрім того, і дорослим важливо подбати про власний захист від інфекційних хвороб.

    Коментарі Вимкнено до «Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19?
  • Медичне обслуговування

    Профілактика грипу

    Пам’ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) ГРІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів. Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу — повітряно-крапельний. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем. Профілактика захворювань. Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ. Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики: повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; загартовування та часте провітрювання приміщень; вживання…