-
Сенсорна кімната – чарівний світ розвитку дитини
Пізнання дитини, навколишнього світу, починається із сприйняття предметів і явищ. Пізнання дитиною навколишнього світу за допомогою відчуттів і сприймання створює необхідні передумови для виникнення складніших пізнавальних процесів (мислення, пам’ять, уява). Розвинена сенсорика – основа для удосконалення практичної діяльності дитини. У дитини формуються уявлення про зовнішні властивості предметів – форма, колір, розмір, розташування в просторі, запах, смак та інші. У повсякденному житті, під час самостійних ігор, праці, на прогулянках малята мають справу з багатьма властивостями предметів, однак помічають, відокремлюють, усвідомлюють лише деякі з них. Тому головним завданням нашого дитячого саду стало забезпечення найповнішого розвитку дітей з урахуванням вікових особливостей на етапі завершення дошкільної освіти, а так само створення умов для радісного перебування…
-
Принципи інклюзивної освіти
У закладі дошкільної освіти №4 функціонує одна інклюзивна група. Основна мета: Інтеграція (соціалізація, адаптація та корекція) дітей з особливостями розвитку в звичайному соціумі; Завдяки спілкуванню з однолітками у дитини із ООП формується модель здорового повноцінного життя; Створюються умови для соціальної адаптації та найбільш повного розкриття свого потенціалу. Інклюзивна освіта базується на таких принципах: Цінність людини не залежить від її здібностей і досягнень; Кожна людина здатна відчувати і думати; Кожна людина має право на спілкування і на те, щоб бути почутою; Адаптація системи до потреб дитини, а не навпаки; Справжня освіта може здійснюватися тільки в контексті реальних взаємостосунків; Всі люди потребують підтримки і дружби ровесників; Задоволення індивідуальних освітніх потреб кожної дитини; Визнання спроможності до навчання кожної дитини…
-
Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти
1. Конвенція ООН «Про права інвалідів» 2. Конституція України 3. Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 4. Постанова КМУ «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15.08.2011 №872 5. Постанова КМУ від 12.03.2003 №305 «Про затвердження Положення про дошкільний навальний заклад» (із змінами) 6. Лист МОН молоді та спорту № 1/9-1 від 02.01.13 року «Про визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання» 8. Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами від 08.08.13 № 1/9-539 МОН України 9. Інструктивно-методичний лист МОН України «Організація інклюзивного навчання у загальноосвівтніх…
-
-
Сенсорно-ресурсна кімната – крок до пізнання себе і гармонізації свого “я”.
В закладі дошільної освіти № 4 створено освітнє коло для дітей з особливими освітніми потребами, яке дозволить самореалізуватись у подальшому дорослому житті. Сенсорна кімната – це потужний інструмент, який допомагає зберегти фізичне і психічне здоров’я дітей. Наша сенсорно-ресурсна кімната допомагає в стимулюванні сенсорної чутливості та рухової активності, розвитку зорово-моторной координації дітей, розвиває загальну і дрібну моторику, покращує координацію рухів; створює позитивний емоційний фон і допомагає подолати порушення в емоційно-вольовій сфері: зменшує тривожний стан, знижує агресію, навчає саморегуляції, знімає м’язову і психоемоційну напругу.