• Законодавча база,  Освітня діяльність. Інклюзивна освіта

    Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти

    1. Конвенція ООН «Про права інвалідів» 2. Конституція України 3. Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 4. Постанова КМУ «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15.08.2011 №872 5. Постанова КМУ від 12.03.2003 №305 «Про затвердження Положення про дошкільний навальний заклад» (із змінами) 6. Лист МОН молоді та спорту № 1/9-1 від 02.01.13 року «Про визначення завдань працівників психологічної служби системи освіти в умовах інклюзивного навчання» 8. Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами від 08.08.13 № 1/9-539 МОН України 9. Інструктивно-методичний лист МОН України «Організація інклюзивного навчання у загальноосвівтніх…

  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта

    Інклюзивна освіта в ДНЗ № 4

    З  01 вересня 2019 року в ДНЗ № 4 реогранізовано  групу загального розвитку №9 в інклюзивну групу для виховання і розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Відкриття інклюзивної групи – це крок назустріч дитині, це нові підходи до навчання  дітей з особливостями психофізичного розвитку.    Головний принцип роботи  інклюзивної групи ДНЗ № 4 –  не дитина повинна підлаштовуватися під загальну систему освіти, а саму систему потрібно спрямувати на урахування потреб кожної окремої дитини з особливими освітніми потребами. Саме при такому підході в освітньому процесі – переваги отримують всі. З 19 квітня 2021року в ЗДО № 4 реорганізовано ще одну групу загального розвитку № 6 в інклюзивну групу для дітей з особливими освітніми потребами ( молодштй…

    Коментарі Вимкнено до Інклюзивна освіта в ДНЗ № 4
  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта,  Психологічна служба

    Аутизм – не вирок

    2 квітня світова спільнота традиційно відзначає Всесвітній день розповсюдження знань про проблему аутизму. Як відзначають медичні фахівці, аутизм – це не вирок, а всього лише діагноз і своєчасна діагностика в більшості випадків дозволяє вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації дитини. Аутизм – це широкий спектр різних форм розладів, об’єднаних спільними характеристиками, а саме: труднощами у побудові соціальних стосунків, спілкуванні та особливою стереотипністю поведінки. Ці характеристики можуть бути виражені дуже по-різному і в групі таких дітей можливі різні ступені важкості цього розладу. Діти з розладами спектру аутизму можуть дуже відрізнятися один від одного своєю здатністю встановлювати контакт з оточенням як за допомогою мови, так і невербального спілкування, а також рівнем інтелектуального…

    Коментарі Вимкнено до Аутизм – не вирок
  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта,  Сторінка для батьків

    Які документи потрібно для проведення комплексної оцінки дитини в інклюзивно-ресурсному центрі

    Шановні батьки! Для проведення комплексної оцінки дитини потрібні такі документи: 1. Документ, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законного представника; 2. Свідоцтво про народження дитини (копія); 3.Індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності); 4. Форму первинної облікової документації №112/ «Історія розвитку дитини», затвердженої  МОЗ, у разі потреби – довідку від психіатра; 5. Документи додаткових медичних обстежень дитини.        У разі, коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває  дошкільну або загальну середню освіту, заклади освіти додають: 1. Психолого-педагогічну характеристику дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти; 2. Зошити з рідної мови, математики, результати навчальних…

    Коментарі Вимкнено до Які документи потрібно для проведення комплексної оцінки дитини в інклюзивно-ресурсному центрі
  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта,  Сторінка для батьків

    Графік роботи Вараського інклюзивно – ресурсного центру

    Понеділок               8.00  – 18.00 Вівторок                  8.00 – 18.00 Середа                      8.00 – 18.00 Четвер                      8.00 – 18.00 П’ятниця                 8.00 – 16.00 Обідня перерва з 13.00 до 14.00  Вихідні дні: субота, неділя  Розташований за адресою: м.Вараш, м-н Вараш, 41

    Коментарі Вимкнено до Графік роботи Вараського інклюзивно – ресурсного центру
  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта

    Принципи інклюзивної освіти

    У закладі дошкільної освіти  №4 функціонує дві інклюзивні групи. Основна мета: Інтеграція (соціалізація, адаптація та корекція) дітей з особливостями розвитку в звичайному соціумі; Завдяки спілкуванню з однолітками у дитини із ООП формується модель здорового повноцінного життя; Створюються умови для соціальної адаптації та найбільш повного розкриття свого потенціалу. Інклюзивна освіта базується на таких принципах:       Цінність людини не залежить від її здібностей і досягнень;  Кожна людина здатна відчувати і думати;  Кожна людина має право на спілкування і на те, щоб бути почутою;  Адаптація системи до потреб дитини, а не навпаки;  Справжня освіта може здійснюватися тільки в контексті реальних взаємостосунків;  Всі люди потребують підтримки і дружби ровесників;  Задоволення індивідуальних освітніх потреб кожної дитини;  Визнання спроможності до навчання кожної дитини…

  • Методична робота,  Освітня діяльність. Інклюзивна освіта

    Корекційна кімната – чарівний світ розвитку дитини

    Пізнання дитини, навколишнього світу, починається із сприйняття предметів і явищ.  Пізнання дитиною навколишнього світу за допомогою відчуттів і сприймання створює необхідні передумови для виникнення складніших пізнавальних процесів (мислення, пам’ять, уява). Розвинена сенсорика – основа для удосконалення практичної діяльності дитини. У дитини формуються  уявлення про зовнішні властивості предметів – форма, колір, розмір, розташування в просторі, запах, смак та інші.  У повсякденному житті, під час самостійних ігор, праці, на прогулянках малята мають справу з багатьма властивостями предметів, однак  помічають, відокремлюють, усвідомлюють лише деякі з них.  Тому головним завданням нашого дитячого саду стало забезпечення   найповнішого розвитку дітей  з урахуванням вікових особливостей  на етапі завершення дошкільної освіти, а так само створення умов для   радісного перебування…

  • Освітня діяльність. Інклюзивна освіта

    Сенсорно-ресурсна кімната – крок до пізнання себе і гармонізації свого “я”.

      В закладі дошільної освіти № 4 створено освітнє коло для дітей з особливими освітніми потребами, яке дозволить самореалізуватись у подальшому дорослому житті. Сенсорна кімната – це потужний інструмент, який допомагає зберегти фізичне і психічне здоров’я дітей.  Наша сенсорно-ресурсна кімната допомагає  в стимулюванні сенсорної чутливості та  рухової активності, розвитку зорово-моторной координації дітей, розвиває  загальну і дрібну моторику, покращує  координацію рухів; створює позитивний емоційний фон і допомагає подолати порушення в емоційно-вольовій сфері: зменшує тривожний стан, знижує агресію, навчає саморегуляції, знімає м’язову і психоемоційну напругу.