-
Охорона життя і здоров’я дітей – спільна мета дитячого садка і сім’ї
У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо вироблення навичок безпечної життєдіяльності. Основи безпеки життєдіяльності (ОБЖД) – наука, що вивчає проблеми безпечного перебування людини в довкіллі. Існує необхідність, починаючи з дошкільного віку, навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, питань особистої безпеки та безпеки оточуючих. Виникає потреба створення комплексної системи роботи з ОБЖД з кадрами дошкільного закладу, батьками, дітьми та громадськістю. Сьогодні проблема безпеки розглядається як базисна потреба людини, на що зроблено акцент в Концепції ООН про сталий людський розвиток. Метою цієї Концепції є створення умов для збалансованого безпечного існування кожної окремої людини як найвищої цінності суспільства. Україна також приєдналася до цих процесів. Основні принципи…
-
Тиждень безпеки дитини
З 17.04.2023 по 21.04.2023 з метою цілеспрямованої роботи з вихованцями щодо профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки людини; формування у дітей світоглядних та етичних основ здорового способу життя; усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки було проведено «Тиждень безпеки дитини». Відповідно до розробленого плану проведені наступні заходи: заняття із закріплення правил особистої безпеки («Цікавинки про дорожні знаки», «Безпека на вулиці. Безпека на дорозі», «Правила поводження під час грози»); бесіди («Про небезпечні речі потрібно знати малечі», «Правила пожежної безпеки», «Як себе поводити з незнайомцями»); дидактичні ігри спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя («Намалюй дорожній знак», «Безпечні – небезпечні предмети», «Безпека вдома», »Правила…
-
Тренінг “Особливості патріотичного виховання дошкільників на сучасному етапі”
З метою активізації знань педагогів з питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення та з’ясування ступеня підготовленості педагогів до реалізації завдань щодо організації патріотичного виховання дошкільників вихователь – методист Драгун Марія Степанівна 23.02.2023 року провела тренінг з педагогами закладу: “Особливості патріотичного виховання дошкільників на сучасному етапі”. Організований захід сприяв підвищенню рівня професійної майстерності педагогів та спонукав їх до творчого самовираження та самовдосконалення. Педагоги мали можливість розширити та уточнити свої знання щодо принципів, методів, прийомів і форм роботи з дітьми з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку, розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя з батьками з даної теми.
-
Колективний перегляд інтегрованого заняття з сенсорики та художньо – мовленнєвого розвитку ” Пригоди Колобка”
Наші чудові малята завжди готові прийти на допомогу! Цього разу вони рятували Колобка від звірят, які хотіли його з’їсти. Підготувала і провела заняття вихователь І молодшої групи Коцюбайло Наталія Олексіївна
-
Спортивна розвага “Космічна подорож”
Разом з інструктором з фізичного виховання Вишневською Аліною Юріївною наші спритні старші дошкільнята здійснили космічну подорож. Подолавши чимало перешкод, допомогли космонавту, який заблукав у космічних просторах, повернутися додому, на планету Земля!
-
Колективний перегляд інтегрованого заняття з сенсорики та художньо – мовленнєвого розвитку “Подорож потягом”
Малята І молодшої групи № 6 здійснили цікаву подорож на потязі до тваринок із казочки ” Рукавичка” Піготувала і провела заняття вихователь Яйченя Надія Володимирівна
-
Колективний перегляд інтегрованого заняття з екологічного виховання «Повітря навколо нас”.
Діти – дослідники від народження. Саме дослідницько-експериментальна діяльність допомагає їм весело і невимушено пізнавати навколишній світ. Ось так наші вихованці молодшої групи за допомогою простих дослідів дізнались, що повітря є всюди, воно невидиме, може бути як теплим, так і холодним. Заняття підготувала і провела вихователь ІІ молодшої групи № 9 Чабан Надія Степанівна
-
Колективний перегляд інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку з пріоритетом екологічного виховання з використанням дослідів: “Поважаємо природу, всім розкажемо про воду”
Доступна для дітей дошкільного віку пошуково-дослідницька діяльність під керівництвом дорослого створює широкі можливості для виховання в дошкільнят пізнавального інтересу до довкілля та розуміння його значення. Застосування методу експериментування в дитячому садку полягає в тому, що в процесі експерименту: діти отримують реальні уявлення про різні сторони досліджуваного об’єкта, про його взаємини з іншими об’єктами і з середовищем існування; йде збагачення пам’яті дитини, активізуються їхні розумові процеси, оскільки постійно виникає необхідність здійснювати операції аналізу та синтезу, порівняння і класифікації, узагальнення; розвивається мова дітей, так як їм необхідно давати відповідь про побачене, формулювати виявлені закономірності і висновки. Заняття підготувала і провела вихователь старшої групи № 11 Омельчук Юлія Володимирівна.
-
Річні завдання на 2022 – 2023 навчальний рік
Шановні відвідувачі методичної сторінки! Тут Ви зможете знайти корисні матеріали для педагогів дошкільних закладів, а також батьків, які цікавляться організацією методичної роботи з їхніми дітьми. Дитина за своєю природою – допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай перед нею відкривається чудовий світ у живих фарбах, яскравих і тремтливих звуках, у казці та грі, у власній творчості, в красі, що надихає її серце, в прагненні робити людям добро…” Василь Сухомлинський ДРАГУН Марія степанівна, вихователь-методист закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 4 має вищу педагогічну освіту, педагогічний стаж роботи 40 років, «спеціаліст вищої категорії». Методична робота дошкільного закладу, спрямована на вивчення і впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії…
-
Патріотичне виховання
Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовного надбань суспільства Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, села), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Патріотизм як моральна якість має інтегральний зміст.…