Психологічна служба,  Сторінка для батьків

Як виховати творчу особистість?

Успіх у вихованні творчо обдарованої дитини залежить від тієї атмосфери, яка панує у вашому домі, від тих відносин, які склались між вами і вашою дитиною, а також від будь-якої дрібниці, яка наповнює життя вашої дитини. Чудово, якщо ваш дім буде веселий, повний світла і, можливо шумний. Молоді мами, які виховують маленьких дітей, нерідко скаржаться на те, що в квартирі постійно безлад: всюди розкидані іграшки, конструктор, олівці, пластилін, шматки паперу і багато інших дрібниць, необхідних малюкам в повсякденному житті. Як кажуть, «творчий безлад». А чи настільки вже хороший для дитини ідеальний порядок? Можна припустити, що без кінця вимагаючи дотримання порядку в кімнаті, виховати чистюлю і акуратиста ми зможемо, а ось творчу особистість – НІКОЛИ.

На творчі здібності дитини впливає також оформлення квартири, її інтер’єр. Добре, коли на стінах висять картини, прикраси, декоративні речі, до яких можна торкатися руками.

Прикрашайте кімнати малюнками вашого малюка, але не забувайте міняти їх час від часу, щоб у дитини виникало бажання малювати більше і більше, щоб він бачив, що ви цінуєте його зусилля. Якщо ваша дитина ще мала, щоб самій малювати «шедеври», ви можете прикріпити плакати або картини, намальовані вами.

Музика також важлива у розвитку творчих здібностей дітей. Почуття ритму допомагає дітям раніше почати говорити і розвиватися більш гармонійно. Зараз можна знайти диски з хорошими мелодіями для малюків. Наприклад, «Класика для малюків». Помічено, що діти, які відвідують музичну школу, більш розвинені, ніж їх ровесники, які не займаються музикою.

Неоціненна роль казки для розвитку уяви дитини. Для малюка в казці більше правди, ніж в істині. І саме казка навчить його знаходити вихід з безвихідної ситуації, винаходити щось нове, тому що в казці можливо все. Необхідно також читати дітям потішки, страшилки, небилиці і інші твори дитячої поезії. Звідси всього один крок до нового захоплення – створення власних віршів. Воно відкриє для вашої дитини шлях до творчості.

Дуже важливо, щоб у вашої дитини було спеціальне місце для іграшок. Воно повинне охоплювати достатню площу для того, щоб дитина легко могла б вибрати собі заняття, і влаштований при цьому безлад був би в межах допустимого. Місце хаотичної гри з водою – тільки кухня або ванна, там ваша дитина може довго плескатись і вивчати властивості води без страху покарання.

В навчанні можна використовувати не лише готові іграшки, але будь- який покидьковий матеріал. Коробка з під чаю, банка з під кави, кришки від пластикових пляшок і т.д. Тисячу уявних моделей можна побудувати на їх основі.

Не забувайте, що гра для дитини – не порожня трата часу, а джерело отримання нової інформації і можливість порівнювати її з тим, що вона вже знає. В іграх відбувається тренування і розвиток мислення, розвивається талант. Гра з іншими дітьми дуже важлива для розвитку соціальних і комунікативних здібностей.

Коментарі Вимкнено до Як виховати творчу особистість?