Психологічна служба,  Сторінка для батьків

7 речей, яких діти ніколи вам не пробачать

Як ніколи не можна поводитися по відношенню до дітей, і що їм може не сподобатися?

1. Крик. По суті, кричати на дитину – розписуватися у власній безпорадності. Батьки, що підвищують голос на дитину, сприймаються нею як невпевнені в собі, як  люди, які не мають терпіння. І дитині стає страшно. А ще крик вибудовує в дітях демонстративний характер: вони звикають до емоційних реакцій. Отож – вчіться стримуватися.

2. Глузування. Ніколи, ні за яких обставин не смійтеся над своїми дітьми. Запам’ятайте це, як аксіому. Тим більше при чужих людях. Незначну деталь, яка вам здається жартом, дитина може сприйняти, як нанесену навмисне образу.

3. Відсутність підтримки. Завжди підтримуйте своїх дітей, мотивуйте їх. Навіть проста фраза: “Я вірю, у тебе все вийде” часом може допомогти дитині перевернути гори на шляху до результату.

4. Порівняння з іншими дітьми. Це те, що дуже тисне на дитячу психіку, підриваючи її. Наводячи когось в приклад дитині, ми змушуємо її думати, що вона гірша. Ми думаємо, що таким чином стимулюємо дітей ставати кращими, а насправді відбувається все з точністю до навпаки. В результаті, такі діти виростають невпевненими, які не зможуть досягти успіху.

5. Високі вимоги. Батькам хочеться, щоб їх дитина була найкращою. Завжди і у всьому. Амбіції батьків, постійний тиск – можуть призвести до того, що з сина або дочки виросте людина, якій мають всі підкорятися, або дитина почне бунтувати.

6. Ігнорування. Це те, що може привести до втрати зв’язку між батьками і дітьми. Дитина, яка не відчуває підтримки від мами і тата, починає шукати її поза домом. Закінчується це, як правило, сумно: ставши дорослими, діти практично перестають спілкуватися з батьками.

Коментарі Вимкнено до 7 речей, яких діти ніколи вам не пробачать