Сторінка для батьків

Поради щодо виховання у дітей почуття власної гідності і відповідальності за свою безпеку

– Використайте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.

– Оцінюйте кожну самостійну справу дитини позитивно.

– Намагайтеся помітити і похвалити дитину за зміни до кращого в її поведінці, навіть якщо вона дуже незначна.

– Пам’ятайте, що при частому зверненні до заохочення та похвали, Ви сприяєте розвитку у дитини впевненості в собі.

– Намагайтесь навчити дитину, як виправити неправильний вчинок.

– Висловлюйте своє ставлення до неналежної поведінки дитини ясно і неоднозначно, залишаючи впевненість у вмінні дитини діяти правильно.

– Розмовляйте з дитиною в тоні поваги і співробітництва.

– Залучайте дитину в процес прийняття рішень.

– Пам’ятайте, що Ви даєте дитині зразок правильної поведінки.

– Намагайтеся уникати порожніх погроз. Вчить дитину прагнути до успіху, бо успіх, визнаний дорослим, є мірилом її цінності.

– Рахуйтеся з думкою дитини. Бажано, щоб дитина мала можливість виразити своє невдоволення чи навіть обурення, коли вона повинна підкоритися правилам, що їй не до смаку. Залучайте дитину до вирішення будь-яких ситуацій.

– Не допускайте рукоприкладства, криків, погроз та образливих слів – вони можуть тільки викликати у Ваших дітей негативні емоції і неприязне ставлення до навколишнього світу.

– Намагайтесь виражати перевагу одному із дітей.

– Не очікуйте від дитини виконання того, що вона не в змозі зробити; давайте їй посильні завдання та доручення.